Różowy październik

Różowy październik

#badamypiersi – to hasło, które mamy nadzieję z dumną publikujecie w swoich mediach społecznościowych. My badamy piersi i dzielimy się z Wami naszą wiedzą, podkreślając szczególnie w tym miesiącu znaczenie badań profilaktycznych dotyczących raka piersi.

Październik jest uznawany od wielu lat za na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi, dlatego na naszym profilu publikowaliśmy na ten temat informacje i grafiki przypominające Wam o badaniach. 💟

Dr Joanna Lewandowska ginekolog i dr n. med. Dorota Gródecka – Ginekolog prowadziły konsultacje, badania, a w ostatnim tygodniu listopada również prelekcje w VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Rozmawialiśmy o bolesnych miesiączkach, nadmiernych krwawieniach, profilaktyce raka piersi, rozwoju kobiety, budowie anatomicznej, a także o higienie intymnej. Na fantomach uczennice mogły przećwiczyć badanie piersi, korzystając z przekazanych wskazówek.

Mamy nadzieje, że z wiedzy, którą podzieliła się Dr Lewandowska i Dr Gródecka dziewczyny skorzystają. Zależy nam na tym by świadomość i potrzebę samokontroli własnego zdrowia miały już najmłodsze kobiety.

Mamy nadzieję, że Wy zrobiłyście już cytologię w październiku ⏰ jeśli nie zdążyłyście możecie umówić się na termin wizyty w naszych gabinetach. Zadbajcie o swoje zdrowie!

Nasz październik był bardzo pracowity i zdecydowanie miał różowy kolor.

Chcieliśmy zrobić coś więcej, dlatego z przyjemnością dołączyliśmy do Kobiece Zdrowie – Darmowe Badania: USG piersi, USG tarczycy i sobotę spędziliśmy w Galaxy Centrum prowadząc zupełnie darmowe badanie USG piersi.

Dr Joanna Lewandowska ginekolog👩‍⚕️i dr n. med. Dorota Gródecka – Ginekolog👩‍⚕️ wykonały 86 USG piersi, niestety u 15 przebadanych Pań wykryliśmy zmiany w piersiach. Statystyka jest straszna… dlatego apelujemy do każdej kobiety, która jeszcze takiego badania nie zrobiła – nie czekaj ani chwili dłużej! ⏳

Zapraszamy do naszych gabinetów, a także do innych placówek, w których takie badanie wykonacie – dbajcie o swoje zdrowie i życie!

Z tego miejsca chcemy pozdrowić i podziękować za współpracę Klinice Endokrynologii Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych szpitala SPSK1 PUM w Szczecinie Lek. Igor Syrenicz, który wczoraj w ramach wydarzenia prowadził badania USG tarczycy.

Organizatorom Męskie Zdrowie i partnerom wydarzenia bijemy wielkie brawa Szczecin Floating GardenSpotMed.pl, Radio Super FMGalaxy Centrum, SPSK1 PUM w Szczecinie

Zamknij menu