Projekt „Wiele powodów by żyć”

Projekt „Wiele powodów by żyć”

Każdy z nas powinien mieć szansę na szczęście, każdy z nas ma wiele powodów, by żyć, dlatego tak ważne jest dbanie o swoje zdrowie i możliwość doświadczania szczęścia. Wsparcie kobiet jest nieocenione. Tak niewiele czasami potrzeba, abyśmy poczuły się dobrze. Życzliwe słowo, trafiona rada czy po prostu uśmiech. Tym razem jednak wsparcie, które mamy nadzieję, okaże się dla wielu z Was pomocne, jest inicjatywą naszych lekarzy Dr Dorota Gródecka i Dr Joanna Lewandowska.

Styczeń jest miesiącem świadomości raka szyjki macicy. O tym, jak ważne są regularne badania ginekologiczne większości kobietom nie trzeba przypominać, mimo wszystko wiele z nas wciąż o tym zapomina. Dbamy o swoje zewnętrzne atrybuty, jednak nasze zdrowie to przede wszystkim nasze wnętrze…Rak szyjki macicy to jeden z najczęstszych nowotworów u kobiet. Około połowa chorujących to kobiety w wieku pomiędzy 40 a 65 rokiem życia. Często obserwuje się również przypadki jego występowania u młodszych pań. Proces powstawania nowotworu przebiega latami, dlatego istnieje możliwość wykrycia wczesnych zmian przednowotworowych i skutecznego ich leczenia.

W tym przypadku chodzi nie tylko o zdrowie i życie, ale przede wszystkim o działania profilaktyczne. Różowe usta to międzynarodowy symbol walki z rakiem szyjki macicy Każda z nas ma wiele powodów by żyć. Badanie i wczesne wykrycie nieprawidłowości daje duże szanse na wyleczenie. Niech styczeń będzie miesiącem w którym nie tylko same zgłosimy się na badanie, ale też zachęcimy do tego swojej mamy, babcie, córki, wnuczki, przyjaciółki, koleżanki. W Prestiż magazyn szczeciński przeczytać możecie dlaczego warto się badać. Artykuł opatrzony jest pięknymi zdjęciami wykonanymi przez Ewelina Prus Fotografia

http://prestizszczecin.pl/magazyn/142/ludzie/wiele-powodow-zyc

Kalendarz 2022 Wiele powodów by żyć

Nasz zespół postanowił nie tylko kontynuować styczniowy projekt, ale stanowczo zwiększyć jego moc! Jest przecież tyle kobiet, które potrzebują pomocy! Do współpracy przy nowym projekcie zaprosiliśmy Dr Katarzyna Kazojć – prezes Fundacji Biznes Innowacje Networking, ESKA Szczecin News, którą reprezentowała Agnieszka Frączek, oraz Ola Gruszka Fotografia.

Celem naszego projektu było stworzenie możliwości innym kobietom utrzymania zdrowia, postanowiliśmy zaprosić znane i lubiane szczecinianki, aktywne na wielu polach (moda, literatura, biznes, itp.) które odkryją przed Wami kolejne karty kalendarza, a każda z nich z taka samą siłą przypomni Wam i Waszym bliskim o tym, jak ważna jest profilaktyka raka szyjki macicy za każdym razem, gdy spojrzycie na kalendarz z pięknymi fotografiami uczestniczek projektu wykonanych przez Olę Gruszkę. Kalendarz miał swoją premierą 25 listopada w przepięknych wnętrzach Filharmonii Szczecińskiej, dzięki uprzejmości Dyrektorki obiektu Pani Doroty Serwy.

Każdy z Was może zakupić kalendarz, a pieniądze z jego sprzedaży zostaną przekazane na pokrycie kosztów laboratoryjnych badania cytologicznego, które (tutaj przypominamy) wykonywane regularnie pozwalają na szybkie wykrycie nieprawidłowości w obrębie szyjki macicy i wdrożenie odpowiedniego leczenia, które może uratować życie.

Dzięki współpracy z partnerami pobranie materiału do badania będzie odbywało się bezpłatnie. Ułatwi to dostęp do badania dla osób, które mają ten dostęp utrudniony i zachęci do badania kobiety, które go unikają. W pierwszej kolejności beneficjentem projektu zostanie Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Aleksandra Medvey-Gruszka

Piękna i utalentowana Aleksandra Medvey-Gruszka, zapisuje w kadrach rzeczywistość w niezwykły sposób, tworząc piękne obrazy, którymi wyraża siebie już od ponad 10 lat. Związana ze sztuką jest w zasadzie od zawsze, zaczynając od Liceum Plastycznego, po AS i Instytut Wzornictwa, dziś jej życie wypełniają obrazy, które sama tworzy obserwując zza aparatu Wasze historie. Ola jest również wykładowcą na szczecińskiej Akademii Sztuki w pracowni Rysunku żurnalowego. Poniżej zobaczycie zdjęcia wykonane przez Olę, na których znajdują się uczestniczki naszego projektu.

Anita Agnihotri

Anita Agnihotri

jest z pochodzenia hinduską, która od 45 lat mieszka w Polsce. Prowadzi 5 egzotycznych restauracji w Szczecinie.ofiarując naszemu miastu swe serce i talent. Szereg podejmowanych działań przez Anitę ukierunkowanych było na zespolenie dziedzictwa Indii i Polski, które w spójny, harmonijny sposób splatają wątki kultury i kontaktów gospodarczych. Za ten wkład uczestniczka naszego projektu otrzymała tytuł Szczecinianki Roku 2018.

Olga Adamska

Olga Adamska

aktorka teatralna. Szczecinianka z urodzenia i wyboru. Ceniona i lubiana za kunszt aktorski, wokalny i poczucie humoru. Zagrała ponad 60 ról dramatycznych, komediowych, także recitale, monodramy. Często można ją spotkać nad brzegiem morza. Ostatnio kojarzona z fenomenalnej sztuki jako hrabina, która nie płacze.

Sylwia Trojanowska

Pisarka, autorka spektakli teatralnych, trenerka biznesu i przede wszystkim kobieta szczęśliwa, która dzieli się swoim uśmiechem z innymi. Od lat aktywnie działa na rzecz kobiet. Jest ambasadorką akcji profilaktycznych badań cytologicznych oraz członkinią kapituły „Magnolie Biznesu”. Zakochana w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii.

Monika Szymanik

autorka projektu „Kamienica w lesie”. Na podstawie zdjęć stareńkiego Szczecina, wydała w grudniu 2019 album „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”. Krótko potem wraz z mężem stworzyła przestrzeń na Pocztowej 19 z książką i kawą dla miłośników naszego miasta. Chce swoimi działaniami wzmacniać lokalną tożsamość i sprawić, by jak najwięcej osób poznało i zachwyciło się Szczecinem.

Zamknij menu