Pierwsze badanie usg ciąży

Pierwsze badanie usg ciąży

Nasi Ginekolodzy spotykają się często z kobietami, lub parami, które umawiają się na wizytę w celu potwierdzenia ciąży. Dziś chcemy napisać Wam, kiedy taka wizyta powie się odbyć, a także czego po niej możecie się spodziewać.

Joanna Lewandowska
dr n. medycznych
specjalista ginekolog położnik

Zazwyczaj kobiety wykonują najpierw test ciążowy w domu, a zaraz po jego wykonaniu najchętniej pobiegłaby od razu do ginekologa, aby potwierdził ciążę i dodał, że wszystko jest w porządku.

Niestety wszystko ma swój czas, a zbyt wczesna wizyta nic nie wyjaśni. Pierwsza wizyta powinna odbyć się 6-7 a jeszcze lepiej 8 tygodni po ostatniej miesiączce. Dopiero po takim czasie lekarz podczas badania usg może uwidocznić pęcherzyk ciążowy w jamie macicy, a w nim pęcherzyk zółtkowy oraz zarodek z bijącym serduszkiem.

Na tym etapie ciąży po przeprowadzeniu badania usg ginekolog potwierdzi obecność ciąży w jamie macicy, a tym samym wykluczy ciążę pozamaciczną.

Nasi Specjaliści zawsze oglądają w czasie badania jajniki, by wykryć ewentualne guzy lub torbiele. Pacjentki ciężarne kierowane są na szereg badań, ponadto podczas wizyty zakładamy kartę ciąży i omawiamy plan wizyt na cały okres ciąży.

Pierwsze badanie usg wiążę się zazwyczaj z wieloma emocjami dla pacjentki, a także dla jej partnera.

https://www.instagram.com/reel/CiuzM8fDkn9/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
Zamknij menu