O zęby trzeba dbać

O zęby trzeba dbać

Sprawa jest prosta, o zęby trzeba dbać, to dzięki nim możemy gryźć, przeżuwać i dodatkowo są istotnym elementem uśmiechu. Niestety bardzo często o zębach przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zaczyna nam doskwierać ból….

Nasz lek. stom. Maciej Szwajkiewicz przygotował krótką, ale treściwą listę, którą nie tylko powinniście przeczytać, ale również zapamiętać i wdrożyć w życie. Pomoże Wam ona zadbać o uzębienie

  • Szczotkowanie zębów-pierwszy podstawowa czynność. Szczotkujcie zęby przynajmniej 2 razy dziennie, a jeżeli tylko macie taką możliwość to róbcie to najlepiej po każdym posiłku.

  • Odżywiajcie się zdrowo i pamiętajcie o diecie bogatej w wapń, witaminę C i D3. W diecie nie powinno zabraknąć mleka lub jego przetworów, cytrusów, a także ryb i warzyw
  • Regularnie korzystajcie z przeglądów stomatologicznych, a także z profesjonalnej higienizacji zębów

Jeżeli mimo Waszych starań dzieje się coś niepokojącego, odczuwacie ból, straciliście ząb, lub zęby pamiętajcie, że w takich sytuacjach wystarczy, że zadzwonicie lub napiszecie w celu umówienia wizyty. Znajdziemy rozwiązanie na Wasz problem, a każde z nich dobierane jest indywidualnie do pacjenta. Dbajcie o uśmiech-to właśnie on jest najlepszą wizytówkę każdego z nas.

Zamknij menu