Upałów ciąg dalszy, dlatego przypominamy o zaleceniach odnośnie spożycia płynów. Osoba dorosła powinna spożywać ok 30-35ml wody na kilogram masy ciała. Średnio wychodzi ok. 2000-2500ml wody dziennie.

W tak upalne dni częściej śięgamy również po owoce, a m.in. jednym z najchętniej wybieranych owoców jest arbuz, który charakteryzuje się największą zawartością wody spośród owoców – składa się z ok. 93% wody. Jest również bogaty w wapń, magnez, potas i sód. Dlatego spożywanie arbuza może utrzymywać nawodnienie orgazmu przez długi czas.

Jednak arbuz na pewno nie będzie najlepszym wyborem dla osób chorych na cukrzyce, ponieważ zawiera wysoki indeks glikemiczny i powoduje nagły wzrost poziomu glukozy we krwi. W takim wypadku warto sięgnąć po inne owoce z duża zawartością wody, jak np.: truskawki, melon kantalupa, ananas, grejpfruty. Jeżeli macie pytania dotyczące Waszej diety, potrzebujecie w tym zakresie pomocy zapraszamy na konsultacje.

W naszych Gabinetach Tuwima przyjmuje Olimpia Szmigiel- dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej, która dołączyła do naszego teamu! Dietetyk z pasji i poczucia misji, a do szczególnych zainteresowań Olimpii należą przypadki autoimmunologii, cukrzyca ciążową, insulinooporność oraz zaburzenia hormonalne, takie jak: PCOS czy niedoczynność tarczycy. Możecie spodziewać się wielu nowych wskazówek dietetycznych na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że będziecie z nich korzystać, ponieważ ciało mamy tylko jedno i należy je odpowiednio traktować, by służyło nam jak najlepiej.

My już dziś zapraszamy Was na konsultacje do Gabinetów Tuwima, sprawdźcie, czy Wasz styl odżywiania jest odpowiedni, czy ze względu na chorobę, nadwagę lub styl życia nie powinniście czegoś zmienić, by czuć się lepiej.

Zamknij menu